תחומי שירות וטיפולים

שירותים בבית אבות חייבים להיות ברמה הגבוהה ביותר. בנווה אורנים, הדיירים נמצאים בידיים טובות.

צוות הבית כולל רופאים, אחיות, צוות סיעודי, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים, תזונאים קליניים, מרפאים בעיסוק ומדריכי תעסוקה.

כולם אנשי מקצוע מנוסים המעניקים לדיירים שירותים מגוונים באופן קבוע ושגרתי, ברמה גבוהה עם מכשור מתקדם.

בית האבות נווה אורנים מוכר ע"י משרד הרווחה ומשרד הבריאות כמרכז רפואי גריאטרי שהוסמך לטפל בדיירים תשושים, תשושי נפש, וסיעודיים. אנו פועלים תחת פיקוח ובקרות שוטפות של גופים אלו, מרחיבים את התקנים מעבר לנהלים, מכשירים את הצוות ומפתחים את העשייה שלנו. נווה אורנים מוביל בתחומו פרויקטים רבים ויחודיים למען רווחת הדיירים.

ריפוי בעיסוק ותעסוקה

למצוא את המשמעות בחיים

צוות המרפאים בעיסוק מומחים בתחום הגריאטריה ובעלי נסיון רב בשימור ושיקום בגיל השלישי. הצוות אמון על אבחון, שימור וקידום המצב הקוגנטיבי של הדיירים תוך דגש רב על השתתפות חברתית ועל מציאת תחומי פעילות משמעותיים לכל דייר. את צוות הריפוי בעיסוק מגבה צוות תעסוקה מקצועי ומנוסה, ויחד הם מעשירים את חיי הדיירים בעשייה, בשמחה ובמשמעות.

פיזיותרפיה

נפש בריאה בגוף בריא

בנווה אורנים צוות פיזיותרפיה מומחה ובעל ניסיון רב בשיקום וטיפול סיעודי בתחום הגריאטריה. הצוות אמון על אבחון, קידום ושימור המצב התפקודי של הדיירים תוך הדרכה שוטפת לצוותים הסיעודיים לעבודה נכונה בטיפול בדיירים, בניית תכניות טיפול ותרגול לכל דייר והתאמת ציוד ואביזרי עזר.

קלינאות תקשורת

לתקשר בדרכים שונות

קלינאות תקשורת קשורה בין היתר לאיתור והערכת תפקודי בליעה, התאמת מרקמי מזון והתאמת התערבות וטיפולים בהתאם לצורך. בנווה אורנים, קלינאית תקשורת מומחית בתחום הגריאטריה מהווה חלק בלתי נפרד מהצוות הרב מקצועי. הקלינאית מדריכה את האחיות, המטפלים ובני משפחה בנושאי אכילה, מרקמי מזון והאכלה נכונה לדיירים. בנוסף קלינאית התקשורת אמונה על תחומי שפה, דיבור, שמיעה ותקשורת - לרבות איתור קשיים, הערכת מצב הדייר והתאמת לוחות תקשורת ותכניות התערבות.

תזונה

מזון ונשמה

לנושא של תזונה קלינית בגיל השלישי יש חשיבות רבה הן בשל מצבים המאפיינים את גיל הזקנה, והן בשל חשיבות המזון בתרומה לאיכות החיים. בנווה אורנים דיאטניות קליניות ותיקות האחראיות על בניית תפריט שבועי מגוון, המותאם באופן אישי למצבם הרפואי של הדיירים. זאת, תוך מעקב אחר מצבם התזונתי ומדדי בדיקות דם. הדיאטניות מתייחסות למחלות הרקע של הדיירים (סוכרת, לחץ דם, יתר שומנים בדם וכו') מוסיפות העשרות מזון ופורמולות ייחודיות בהתאם לצורך, וכמובן ומעל הכל - מתייחסות להעדפותיהם האישיות. הצוות מדריך את הדיירים ובני משפחותיהם ואת הצוות המטפל באופן שוטף בנושא תזונה, שמירה על עצמאות באכילה והאכלה נכונה.

שירותים סוציאליים

להקשיב לקולו של הדייר ולהביא אותו לידי ביטוי

השירות הסוציאלי והעובדים הסוציאליים שלנו, מעניקים שירותים סוציאליים לגיל השלישי ולמשפחות. הצוות אמון על ליווי ותמיכה לדייר ולבני משפחתו, עוקב אחר תהליך ההסתגלות ואחר הצרכים הפיזיים והרגשיים שעולים במהלך השהות בבית. העובדים הסוציאליים דואגים גם לתווך בין הדייר למשפחה ומלווים את המשפחות בתהליכים משפטיים לקביעת מינוי אפוטרופוס או קבלת סיוע ממשרד הבריאות, משרד הרווחה וקרנות שונות כולל הקרן לטיפול בחסויים והקרן לניצולי שואה.

שירותים רפואיים

איזון רפואי ושמירה על מצב בריאותי תקין

השירותים הנחוצים ביותר לדיירים שלנו הם שירותי רפואה וסיעוד בגיל השלישי. בנווה אורנים מנהל רפואי מומחה בתחום הגריאטריה המלווה את רופאי הבית בייעוץ אישי וצמוד לכל דייר. צוות הרופאים קבוע ואמון על איזון תרופתי ואיזון מחלות כרוניות שונות. הטיפול הרפואי שוטף וכולל מעקב יומיומי צמוד, שמירה על מצב בריאותי תקין ושיפור במדדי איכות חיים.