קשיים באכילה ובבליעה (דיספגיה) בגיל השלישי

מאת אודיה אמר מזרחי, קלינאית תקשורת בבית אבות נווה אורנים

בליעה היא תהליך טבעי של הגוף. רובנו בולעים מזון או נוזלים מדי יום מבלי לחשוב על כך כלל; אולם למעשה מדובר בתהליך מורכב למדי: המזון נכנס לפה, עובר דרך הלוע, ממשיך אל הוושט ומשם אל הקיבה. כדי שהתהליך הזה יתבצע ביעילות דרוש תיאום מוחלט בין כל האיברים בכל שלב. ואם משהו משתבש? אז נוצר מצב של דיספגיה, כלומר קושי בבליעה. זהו מצב שיכול לקרות בדרגות חומרה שונות בכל גיל, אך בעיקר נפוצה דיספגיה בגיל השלישי.

מדוע עולה שכיחות בעיות בליעה (דיספגיה) בגיל השלישי?

דיספגיה מתבטאת בקושי בבליעה, דהיינו בהעברת מזון או נוזלים באופן תקין דרך הפה אל הלוע, הוושט ומשם לקיבה. בפרט ככל שגילו של אדם מתקדם יותר כך חלים בגופו מספר שינויים שיפורטו להלן. כ-30% מן הגברים והנשים מעל גיל 65 עשויים לסבול מרמה מסוימת של דיספגיה.

ראשית, הדיספגיה היא תוצר של מחלות שכיחות בגיל המבוגר: ביניהן ניתן למנות מחלות נוירולוגיות (אירוע מוחי, חבלות ראש, דמנציה, פרקינסון), בעיות במערכת העיכול ומחלות אונקולוגיות (סרטן) שנפוצות יותר מעל גיל 65.

כמו כן, בהזדקנות הטבעית חלים שינויים בתפקוד מנגנון הבליעה. שינויים אלה הופכים את האדם לפגיע יותר ומגדילים את סיכוייו לפתח הפרעת בליעה. השינויים במנגנון הבליעה כתוצאה מתהליך ההזדקנות הטבעי כוללים:

  • שינויים מבניים בלוע, בגרון ובעמוד השדרה הצווארי (יכול ללחוץ על אזורים בלוע ולהפריע לתהליך הבליעה).
  • שינויים בתחושה: קיימת ירידה הדרגתית בתחושה בלוע ובגרון עם הגיל. התחושה חשובה לצורך הרגשת המזון בלוע וביצוע בליעה.
  • שינויים בחוש הטעם והריח: מכירים את התלונות של אנשים מבוגרים על כך ששום דבר כבר לא טעים להם? עם העלייה בגיל יש ירידה טבעית בחוש הטעם והריח וכך הגירוי לאוכל קטן. לאוכל כבר אין את אותו טעם, והדבר עלול לגרום לחוסר תיאבון ולירידה במשקל.
  • שינויים בתפקוד מוטורי: ככל שהפעילות היומיומית יורדת, ובפרט הפעילות הגופנית, ניכרת בזיקנה גם ירידה במסת השרירים בגוף ובתפקוד המוטורי. כתוצאה מכך נפגע גם תפקוד שרירי הבליעה.
  • שינויים בזמן ובתזמון: עם העלייה בגיל, משך זמן הבליעה מוארך בכ-20%. עובדה זו גורמת להתעייפות ולאכילת כמויות קטנות.

בנוסף, נטילת תרופות שגורמות ליובש בפה, להרפיית שרירים וכדומה עשויה להשפיע על תהליך הבליעה. גם שיניים חסרות או תותבות לא מותאמות יגרמו לקושי בלעיסה ועיבוד המזון בפה.

דיספגיה בגיל השלישי – למה חשוב לאבחן?

מעבר לפגיעה באחת מהנאות החיים, יש לדיספגיה השפעה נרחבת על איכות החיים. רבים מהסובלים מדיספגיה מספרים שהם מתביישים לאכול במצבם בסביבת אחרים, מה שכופה עליהם בידוד חברתי. מחקרים אף מראים אחוזים גבוהים של אנשים עם דיספגיה הסובלים במקביל גם מדיכאון.

בנוסף, גם הבריאות הכללית עלולה להיפגע: הפרעת הבליעה עלולה להוביל לירידה חדה במשקל, לתת תזונה, להתייבשות, לדלקות ריאה, לחנק ואף למוות.

מה ניתן לעשות כדי לצמצם הפרעות בליעה בגיל מבוגר?

ראשית יש לזהות סימנים המעוררים חשד לדיספגיה:

– שיעול, כחכוחים או חנק בזמן האכילה או אחריה.

– קושי בבליעת מרקמים מסוימים.

– החזקת מזון בפה לזמן ממושך.

– תלונות על אוכל "תקוע".

– קושי בלעיסה.

– יציאת מזון מן האף.

– עליות חום חוזרות מסיבה לא ברורה.

– דלקות ריאה חוזרות.

– ירידה לא יזומה במשקל.

– שינוי לא מוסבר בקול, בעיקר בעת האכילה.

לאחר זיהוי הסימנים, אבחון דיספגיה נעשה על ידי קלינאית תקשורת. לאחר מכן מבצעים התאמות אישיות לכל דייר ודיירת לפי מצב האכילה והבליעה האישי.

בכדי לשפר את איכות האכילה והבליעה חשוב לשמור על:

התאמת מרקמי המזון ליכולת הבליעה של הדייר על מנת למנוע סכנות בריאותיות.

פעילות גופנית לצורך חיזוק ושמירת תפקוד שרירים יעיל ואיכותי.

שמירת היגיינת פה, משום שריבוי חיידקים בפה מעלה את הסיכון לפתח דלקת ריאות.

Leave a Comment