מה הקשר בין פצעי לחץ לבין תזונה?

ירקות
פצעי לחץ נוצרים כאשר אדם שוכב או יושב לאורך זמן ללא תזוזה, למשל עקב נכות, שיתוק וכדומה. הסיבה היא שבאזור שבו קיים לחץ ממושך כנגד המשטח עליו האדם שוכב או יושב, נוצר אזור נמקי בעור. בדרך כלל הדבר מלווה בכאב ודורש טיפול רפואי.

תפוח אדוםמה הקשר לתזונה?

מחקרים גילו כי תזונה מספקת ומתאימה יכולה לסייע במניעת פצעי לחץ; או, אם כבר נוצרו, תזונה נכונה יכולה לזרז את הריפוי. לכן חשוב לבצע הערכה תזונתית מקיפה לדייר/ת מרותק/ת, גם אם עדיין אין לו או לה סימנים להתפתחות פצעים.
לאחר מכן, בהתאם להערכת המצב התזונתי, נתאים למטופל/ת תפריט תזונתי: למניעת פצעי לחץ (אם קיים בסיכון להתפתחותם) או לזירוז הריפוי בהתאם למצב הפצע. קיימות דרגות שונות של פצעים. לדוגמה, פצע לחץ מדרגה 1 הוא פצע שטחי המתבטא בעיקר באודם. לעומתו, פצע לחץ דרגה 4 כולל נזקים לרקמות, לשרירים ולעצמות. דרגות פצעים שונות דורשות התערבות תזונתית אחרת.

מה כולל תפריט תזונתי למניעת/ריפוי פצעי לחץ?

ההתערבות התזונתית כוללת אספקת חלבונים, קלוריות, ויטמינים, מינרלים ונוזלים בכמויות גדולות יותר מאשר במצב רגיל. קיימות נוסחאות שונות שניתן להיעזר בהן לקביעת הצרכים התזונתיים של הדייר/ת. בדרך כלל נעשיר את התפריט במזון ובתוספי תזונה (פורמולות ואבקות העשרה למיניהן); וכן בוויטמינים ובמינרלים בהתאם למצב הפצע, דרגתו והחוסרים אצל הדייר/ת. בהתאמת הטיפול התזונתי, ניקח בחשבון מחלות רקע כגון סכרת, תפקודי כליות לא תקינים וכדומה.

Leave a Comment