איכות חיים בגיל השלישי

איכות-חיים-בגיל-השלישי -נווה אורנים בית אבות בגדרה

איכות חיים באמצעות תוכן עשיר בגיל השלישי

פעילויות ותעסוקה המוצעים לדיירים החיים בבית אבות סיעודי, מעבר לטיפול הראשוני השגרתי הניתן במקום, מהווה אינדיקטור חשוב של איכות חיים בגיל השלישי. בחירה בפעילויות המאופיינות בתוכן עשיר חשובה לשיפור תחושת העצמאות והדימוי החיובי, ומגוון הפעילויות המבוססות על היכולת לייצר משהו, מספק תחושת מטרה.

באמצעות פעילויות עשירות בתוכן, הנהלת בית האבות הסיעודי מאפשרת לדיירים להשתמש במיומנויות הקשורות לתחומי הקריירה שהייתה להם, כך שהם מקבלים תחושה שהם עדיין חשובים. רבים מבני הגיל השלישי שעוברים להתגורר בבית אבות סיעודי, חוששים מפני הבידוד המצפה להם, אך הפעילויות הקבוצתיות מאפשרות להם ליצור קשרים חברתיים עם דיירים אחרים ועם אנשי הצוות, שביחד יוצרים תחושת חברות וקהילה.

חשיבות העשרת החיים בגיל השלישי

בני הגיל השלישי המתגוררים בבית אבות סיעודי מקבלים את השירותים הנדרשים המאפשרים להם להשיג ולשמור על תפקוד נפשי וחברתי ברמה הגבוהה ביותר.

צוות ההנהלה של נווה אורנים מעניק לדיירים יחס אדיב, ומתמקד במתן שירותים רפואיים יעילים. אנשי הצוות מתייחסים בכבוד לדיירים, לבני משפחותיהם, ולצרכיהם. הם מגיבים במהירות לקריאות לעזרה וטיפול תוך מתן שירות אדיב, מכבד ואוהד. יחסים חמים ומקצועיים בין אנשי הצוות לבין הדיירים הם מרכיב חיוני להענקת טיפול איכותי.

חשיבות פעילויות עשירות בתוכן לאיכות החיים

בגיל השלישי, איכות החיים מושפעת ממספר גורמים וביניהם אפשרות העיסוק בפעילויות חברתיות המגרות את יכולת החשיבה.

פעילויות עשירות בתוכן חשובות במיוחד לבני הגיל השלישי שכבר אינם עובדים, אינם מבשלים את ארוחותיהם, לא דואגים לניקיון הבית, ואינם עוסקים במטלות אותם נהגו לבצע על בסיס יומי. התכנון והביצוע של הפעילויות מאפשר להם להרגיש שהם עדיין בעלי יכולות.

מגוון הפעילויות הזמינות בבית אבות סיעודי מותאם לבריאות הדיירים ולרמת העניין שלהם. הדיירים מבטאים את שביעות רצונם וההשפעות החיוביות על בריאותם, בזכות הפעילויות העשירות בתוכן, המשפרות את רווחתם ואת איכות חייהם.

שיפור איכות החיים בבית אבות סיעודי

מחקר שנערך באוניברסיטת מינסוטה קובע שאיכות החיים של בני הגיל השלישי המתגוררים בבית אבות סיעודי מושפעת במיוחד מתשומת הלב אותה הם מקבלים מצוות העובדים, ומאיכות הפעילויות המוצעות במקום.

ממצאי המחקר הראו שאפילו פעילות של עשרים דקות ביום בלבד משפיעה באופן חיובי על איכות החיים של בני הגיל השלישי.

הטיפול העקבי המתמקד בצרכים וביכולות הדיירים, מאפשר לשפר ולהגדיל בהדרגה את טווח הפעילות, תוך התמקדות בפעילות חברתית המגרה את התפקוד המוחי. כך, רמות התפקוד והרווחה הנפשית משתפרות בהתאם.

טיפול איכותי המוצע בבית אבות סיעודי לוקח בחשבון את הצרכים הפיזיים, וגם את ההיבטים החברתיים, הפסיכולוגיים, הסביבתיים והתפקודיים של הדיירים.

עורכי המחקר מסבירים שהטיפול צריך להיות מעבר לצרכים הפיזיים של הדיירים, ולכלול פעילויות חברתיות ומכוונות מטרה. ככל שרמת הטיפול המוצעת על ידי אנשי הצוות של בית האבות מקצועית יותר, כך נהנים בני הגיל השלישי מפתרונות טיפול חיוניים המותאמים לא רק לצרכיהם הפיזיים, אלא מעשירים את חייהם גם בזכות החיים בסביבה חברתית מטפחת.

פעילויות לשיפור איכות החיים בגיל השלישי

הפעילויות העשירות בתוכן המוצעות בבית אבות סיעודי כוללות:

  • מסיבות ימי הולדת
  • פעילות גופנית קלה
  • אירועי חגים
  • אירועים מוסיקליים
  • משחקים
  • פעילויות חוץ
  • בית כנסת ואו טקסי מסורת נפוצים
  • שעות קפה ועוגה
  • עיסוק בפעילויות אמנות ומלאכת יד
  • פינות חי או הפעלות המשלבות בעלי חיים

מטרת הפעילויות היא לספק לדיירים בבית אבות סיעודי אפשרות לטפח קשרים חברתיים ולהעניק להם מטרה מחודשת בחיים.

בבלוג החדש שלנו תוכלו להציץ אל הפעילויות המתקיימות בנווה אורנים. הקליקו כאן לבלוג של נווה אורנים.

Leave a Comment